ANTALYA OSB’NİN YILDIZLARI SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANIMIZ SAYIN MUSTAFA VARANK 'IN ELİNDEN FİRMAMIZA 2 ÖDÜL SAYIN YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ HALİL TIRAŞ ALDI.

ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİ ÜST KURULUŞU OSBÜK TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN ARAŞTIRMADA ŞİRKETİMİZ TÜRKİYE OSB YILDIZLARINDA 2 ÖDÜL BİRDEN ALDI.ÖDÜLLERİMİZİ YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ SAYIN HALİL TIRAŞ SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKAN'I SAYIN MUSTAFA VARANK'IN ELİNDEN ALDI.

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Tarafından Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) iş birliğiyle gerçekleştirilen OSB Yıldızları Araştırması'nın sonuçları açıklandı. Araştırma kapsamında 12 farklı kategoride ilk 10'a giren 77 OSB firması ve kuruma 126 plaket verildi. Binlerce firmanın ticari performanslarının değerlendirildiği çalışmada ADOPEN, CW Enerji, Yaşatan Matbaacılık, Çağdaş Yaşatan Reklam, ve Ekolojik Tarım ilk 10'a girmeyi başaran Antalya OSB firmaları oldu. Ankara'da düzenlenen törende firma temsilcilerine ödüllerini Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü ve TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız takdim etti.

İSTİHDAMA VE ARTIŞA ÖDÜL

Araştırma kapsamında OSB'lerde En Çok İstihdam Sağlayan Firma ve OSB'lerde En Çok Stajyer İstihdamı Sağlayan Firma kategorilerinde ADOPEN, OSB'lerde En Çok Kadın İstihdamı Sağlayan Firma kategorisinde CW Enerji, OSB'lerde İstihdamını En Çok Artıran Firma kategorisinde Yaşatan Matbaacılık A.ş.Yönetim Kurulu Başkanı Halil TIRAŞ OSB'lerde Kadın İstihdamını En Çok Artıran Firma kategorisinde Çağdaş Yaşatan Reklam, OSB'lerde Stajyer İstihdamını En Çok Artıran Firma kategorisinde Ekolojik Tarım ödül almaya hak kazandı. AGT, Göksu Global Gıda, Makro Tarım ve PORTİSAN'da ilk 100'e girme başarısını gösteren diğer Antalya OSB firmaları oldu. Antalya OSB Başkan Vekili Hasanali Gönen, Müteşebbis Heyet Üyesi Canan Gürkan, Fatin Tapcı ve Bölge Müdürü İlhan Metin, törendeki yerlerine alarak bu anlamlı günde Bölge firmalarını yalnız bırakmadı.

BAŞKAN'DAN KUTLAMA

Başarı elde eden Bölge firmalarını ilk elden kutlayan Başkan Vekili Hasanali Gönen, Antalya OSB firmalarının özellikle istihdam alanında öne çıkmasından ayrı bir memnuniyet duyduklarını belirtti. Stajyer ve kadın istihdamındaki pozitif bakış açısının, hem ekonomik hem sosyolojik bakımdan çok sayıda katma değere sebep olduğuna dikkat çeken Gönen, Antalya OSB'nin kent ve ülke ekonomisine olan katkısının artarak devam edeceğini söyledi. OSB Yıldızları Araştırmasının sanayi sektörüne farkındalığı artırıp firmaları motive edecek örnek bir çalışma olduğunu ifade eden Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, “Ödül kazanan firmalarımız nezdinde tüm Antalya OSB sanayicilerini kutluyorum. Üretmenin her geçen zorlaştığı bir dönemde, elde edilen her bir başarının göğsümüzü kabarttığını özellikle vurgulamak isterim. Sanayicilerimiz her koşulda elini taşın altına koymaktan geri durmadı, çalıştı, üretti, istihdam sağladı, katma değer üretti. Her birine ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi.